Rezulatete

REZULTATELE CLUBULUI DE DANS FEELING DANCE – ORADEA

Rezultate dovedibile şi recunoscute pe plan naţional şi în străinătate

2007

Concurs national “Cupa Oradea” 19 – 20 mai 2007 , Oradea

  • HOBBY 6 – 9 ani
    Locul I Gabera Andrei – Chiruc Geanina
  • HOBBY 10 – 11 ani
    Locul V Osvath Armin – Pisek Martina
  • Seniori peste 35 ani
    Locul I Costa Alin – Szferle Daniela
    Locul II Schoger Wilhelm – Berchez Daniela
    Locul III Chiruc Tudor – Urda Mihaela
    Locul IV Birta Florin – Graf Alexandrina
    Locul V Chioran Liviu – Craciunescu Dana

Concurs national “Cupa Floris” 2 – 3 iunie 2007, Bistrita

  • HOBBY 6 – 9 ani •
    Locul II Gabera Andrei – Chiruc Geanina
  • HOBBY 16 – 35 ani
    Locul III Pop Vlad – Ianc Ioana

Concurs national “Cupa Porotherm” 9 iunie 2007, Dej

  • HOBBY 10 – 11 ani
    Locul V Osvath Armin – Pisek Martina
  • E 14 – 15 ani
    Locul II Þobor Attila- Leopold Lilla

Campionate Mondiale, Europene si Cupe Mondiale – IDO 1-7 iulie 2007 Seefeld Austria

Jurcut Cristian – Vass Sonia
Locul 5 Latino Show duo (adulti) – CM

Feeling Dance
Locul 4 – Rueda de Casino formatii (adulti) – Cupa Mondiala
Locul 2 – Latino Show formatii (adulti) – CM

Concurs national “Cupa Mirona” 29 – 30 septembrie 2007, Reghin

  • Seniori peste 35 ani
    Pop Ciprian – Szabo Diana Locul I Vals Lent, Locul II Salsa, Locul III Disco Fox, Locul V Cha Cha Cha
    Brata Nicolae – Szferle Daniela Locul I Vals Vienez , Merengue, Locul IV Cha Cha Cah , Salsa, Locul V Disco Fox,
    Locul VI Vals Lent

Concurs national Cupa Dance Art  13 – 14 octombrie 2007, Târgu Mures

  • HOBBY 6 – 9 ani
    Locul II Lõricz Alexandru – Chiriac Andreea

Concurs international Varadinum Dance Festival  20 – 21 octombrie 2007, Oradea

  • E 16 – 35 ani
    Locul IV Tobor Attila – Oprea Monica
    Locul V Török Tamás – Lieb Ingrid

Concurs national Cupa Potaissa  3 – 4 noiembrie 2007, Turda

  • HOBBY 6 – 9 ani
    Locul IV Lõricz Alexandru – Chiriac Andreea

Concurs national Cupa Rivulus Dominarium  10 – 11 noiembrie 2007, Baia Mare

  • HOBBY 6 – 9 ani
    Locul II Lõricz Alexandru – Chiriac Andreea

Concurs national Cupa Diamant  1 – 2 decembrie 2007, Cluj Napoca

  • Seniori peste 35 ani
    Benczedi Ferenc – Szabo Diana
    Locul II Salsa, Samba, Rumba, Jive,
    Locul III Vals Vienez,
    Locul IV Vals Lent Locul V Cha Cha Cha, Tango
    Birta Florin – Szferle Daniela,
    Locul III Jive, Tango, Locul IV Cha Cha Cah , Samba,
    Locul V Salsa, Rumba
    Locul VI Vals Lent, Vals Vienez
    Chiruc Tudor – Urda Mihaela
    Locul II Vals Lent, Locul III Salsa, Cha Cha Cha,
    Locul IV Vals Vienez, Tango
    Locul V Jive, Locul VI Samba

2006

Concurs naţional “Cupa Mãrtisor” 18-19 martie 2006 , Oradea

  • COPII 6-11 ani
    Locul IV Toderas Andrei – Harabula Tiffany
    Locul V Popa Darius – Benko Denisa
  • HOBBY 16 – 35 ani
    Locul IV Oprea David – Farcaş Denisa

Concurs naţional “Cupa Floris ” 10 – 11 iunie 2006, Bistrita

  • HOBBY 6 – 9 ani
    Locul VII Lorincz Alexandru – Chiruc Geanina
  • E 14 – 15 ani
    Locul I Ţobor Attila- Leopold Lilla

Campionatul naţional de Salsa 25 august 2006, Oradea

  • SALSA CUPLURI
    Locul I Jurcuţ Cristian – Vass Sonia
    Locul II Nica Gabriel – Oprea Monica
    Locul III Maritanu Codrut – Jurcuţ Raluca

Concurs naţional “ Nymphea Dance” 26 – 27 august 2006, Oradea

  • SHOW-DANCE FORMAÞII
    Locul II Feeling Dance Oradea

Campionatul naţional clasele E, D, C, 18 – 19 noiembrie 2006, Oradea

  • E 14 – 15 ani
    Locul V Ţobor Attila – Leopold Lilla

Concurs naţional “Cupa Diamant ” 25 noiembrie 2006, Cluj Napoca

  • E 14 – 15 ani
    Locul V Ţobor Attila- Leopold Lilla
  • SENIORI 36 – 50 ani
    Locul II Chiruc Tudor – Urda Mihaela
    Locul III Urda Florin – Szferle Daniela

2005

Concurs naţional “Cupa Mãrþisor” 05-06 martie 2005 , Oradea

  • HOBBY 14-15 ani
    Locul I Ţobor Attila – Indries Cristina
    Concurs naţional “Cupa Protherm” 12 iunie 2005, Dej
  • E 12 – 13 ani
    Locul II Abrudan Mario – Moisa Rebeca

Concurs naţional “Cupa Dansul Valurilor” 18 -19 iunie 2005, Constanta

  • E 12 – 13 ani
    Locul VI Abrudan Mario – Moisa Rebeca

Concurs naţional “Cupa Medias” 8 octombrie 2005, Medias

  • HOBBY 12 – 13 ani
    Locul II Török Tamás – Pantea Madalina

Concurs naţional “Cupa Stephany” 19 – 20 noiembrie 2005, Oradea

  • HOBBY 12 – 13 ani
    Locul VI Török Tamás – Verdes Bianca

Concurs naţional “Cupa Diamant” 26 – 27 noiembrie 2005, Cluj-Napoca

  • HOBBY 12 – 13 ani
    Locul VI Török Tamás – Verdes Bianca

Campionatul naţional de clasa E,D 26 – 27 noiembrie 2005, Cluj-Napoca

  • E 14-15 ani
    Locul VII Ţobor Attila – Broinas Alexandra

Concurs naţional “Cupa Prodance” 11 decembrie 2005, Baia Mare

  • HOBBY 12 – 13 ani
    Locul II Török Tamás – Verdes Bianca
  • E 12 – 13 ani
    Locul VII Abrudan Mario – Pantea Madalina

2004

Concurs naţional “Cupa Stephany” 15-16 mai 2004 , Oradea

  • HOBBY – peste 16 ani
    Locul IV Irimi Norbret – Jurcuţ Raluca

Concurs naţional ” Cupa Diamant” 29-30 mai 2004, Cluj Napoca

  • HOBBY – peste 16 ani
    Locul II Irimi Norbret – Jurcuţ Raluca
  • HOBBY 12-15 ani
    Locul I Ţobor Attila – Indries Cristina

Concurs naţional “Romanian Open Championships” 11-12 septembrie 2004 Oradea

  • HOBBY – peste 16 ani
    Locul VI Irimi Norbret – Jurcuţ Raluca

2003

Concurs naţional “Cupa Stephany” 13-14 iunie 2003 , Oradea

  • HOBBY – peste 16 ani
    Locul III Culda Florin – Florut Oana

Concurs internaţional “IDSF Open – Quasar” 13-14 septembrie 2003, Oradea

  • HOBBY – peste 16 ani
    Locul II Culda Florin – Florut Oana
  • HOBBY – peste 12-15 ani
    Locul V Abrudan Mario – Indries Cristina

Concurs zonal “Cupa Castanelor” 20 septembrie 2003 , Baia Mare

  • HOBBY – peste 16 ani
    Locul IV Culda Florin – Florut Oana
    Locul VI Erdei Gabriel – Jurcuţ Raluca

Concurs naţional “Cupa Diamant” 15-16 noiembrie 2003, Cluj Napoca

  • HOBBY – peste 16 ani
    Locul II Culda Florin – Florut Oana
    Locul IV Erdei Gabriel – Jurcuţ Raluca

Concurs zonal “Cupa Municipiului Oradea” – 6 decembrie 2003

  • HOBBY 12-15 ani
    Locul IV Abrudan Mario – Indries Cristina
  • HOBBY – peste 16 ani
    Locul I Culda Florin – Florut Oana
  • CLASA E – peste 16 ani
    Locul III Culda Florin – Florut Oana

2002

Concurs local “ Dance Competitiom – Dans Ring” – 21 mai 2002

  • AVANSAÞI – peste 14 ani
    Locul II Culda Florin – Florut Oana
    Locul IV Milas Mihai – Jurcuţ Raluca
  • ÎNCEPÃTORI – peste 14 ani
    Locul I Pop Lucian – Petruţ Teodora
    Locul II Vészi Ödön – Oros Adina
    Locul IV Gheorgiu Silviu – Prata Aura
    Locul VI Tako Thomas – Stroe Sorina
  • COPII – sub 14 ani
    Locul I Abrudan Mario – Indries Cristina

Concurs naţional“ Cupa Stephany” – 8 iunie 2002
Locul IX Abrudan Mario – Indries Cristina

Concurs inter naţional“ Cupa Quasar”
– 20,21,22 septembrie 2002

Locul X Abrudan Mario – Indries Cristina

Concurs zonal “ Cupa Municipiului Oradea”
– 12 octombrie 2002

Locul III Culda Florin – Florut Oana
Locul V Abrudan Mario – Indries Cristina

2001

Concurs local “ Cupa Ballroom” – 10 martie 2001

  • AVANSATI – peste 14 ani
    Locul I Pasca Adrian – Prian Angela
    Locul IV Rosca Zoltán – Kulpinski Melita
    Locul V Jámbor Zoltán – Cristea Delia
  • INCEPATORI – peste 14 ani
    Locul I Ciumpe Florin – Petrus Teodora
    Locul II Buibas Catalin – Ionescu Oana
    Locul III Buibas Marius – Jurcuþ Raluca
  • COPII – sub 14 ani
    Locul III Némethy Rolland – Ciobanu Claudia

Concurs local “ Cupa Feeling” – 3 iunie 2001

  • AVANSATI – peste 14 ani
    Locul I Pasca Adrian – Balan Codruþa
    Locul II Rosca Zoltán – Kulpinski Melita
    Locul III Jámbor Zoltán – Cristea Delia
  • ÎNCEPÃTORI – peste 14 ani
    Locul I Buibas Catalin – Jurcuţ Raluca
    Locul II Buibas Marius – Ionescu Oana